Levá cesta

Největším nepřítelem diktatury je otázka. Ptejme se!

Názory

Vietnamská komunita v Čechách a nacionalistická politika české vlády - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "1623":
Maxine
You've gotten amazing knowlwdge right.

Take a look at my site ; Vic Magary scammer
leftway
Na Václava: Nemluvím o WMC, ale o činosti pana Wintera v Česko-vietnamské společnosti. V ní dlouhodobě upozorňuje na problémy spojené s migrací z Vietnamu - na činnost pracovních agentur, které si sem přivážejí otroky, místo aby se sem dostali lidé kvalifikovaní vietnamskou stranou a zaplnili příslušné profese. A nechte si ty řečičky o soudných lidech, místo toho věnujte delší čas studiu problematiky.
Václav
Aha, takže WMC je charita, a její majitel má životní úroveň průměrného pracovníka v neziskovém sektoru? To nemůže žádný soudný člověk myslet vážně.
Leftway
Dodatek k reakci na Václava...Musí být odstranběn systém, ve kterém jsou lidé vykořisťováni.
Leftway
REAKCE NA vÁCLAVA

V současné době neberou přistěhovalci práci místním, existuje mnoho profesí, kde je akutní nedostatek kvalifikovaných sil. Právě takové se snaží dodat vámi zmiňovaný pan Winter. Pan Winter nepodniká, své aktivity provozuje ve svém volném čase. Podnikají pracovní agentury. A jakým způsobem? Dodávají dělníky do fabrik, kde tito lidé otročí za minimální platy. Na to již delší dobu pan Winter a mnozí jiní upozorňují. A důsledky tohoto obchodu s otroky jednou pocítí všichni, pokud se situace nezmění. Koneckonců právě vzrůstající kriminalita, o které se mluví ve vládní zprávě, může být toho důsledkem. Ale Schwarzenberg dělá, že česká ambasáda je svatá.

Nikde se nezastávám dealerů marihuany, to jste asi článek špatně pochopil. Jen na příběhu ukazuji, co přivádí chudé ke kriminalitě. Zde konkrétně je to příběh vietnamského přistěhovalce do ČR. Kdyby v ČR a na celém světě nebyla tak absurdní pravidla, mnohem méně lidí by se uchylovalo ke kriminalitě. Celosvětově. Pokud sem nebudou přicházet Vietnamci, vydělávání na marihuaně nepřestane. Je to dobrý byznys a má v něm prsty spousta Čechů. Avšak i v jejich případě se musíme ptát, jestli to dělají ze zoufalství, nebo proto, že nemá morálku. Ti velcí obchodníci samozřejmě nic ze zoufalství nedělají. Ale někteří lidé v tom vidí cestu z bídy. Nezastávám se takových činů, ale chci říct, že na vině je především systém. A tím se dostáváme i k třetímu odstavci. Solidarita naopak musí být všelidská, má li nějaká být. Jakmile je nějaká společnost solidární jen v rámci sebe sama a vykořisťuje jiné, není to solidarita upřímná. Je podobná solidaritě mezi lupiči, kteří se spravedlivě rozdělí o zisk. Bohužel něco takového spatřujeme v dnešní globální společnosti. Hrstka korporací ovládá světové dění, média a z peněz získaných ždímáním třetího světa platí lidu bohatých států chléb a hry, uspokojuje materialistické tužby lidí a tito lidé pak zapomínají na svobodu, morálku a solidaritu s druhými. Každý, kdo podporuje současný systém, vlastně souhlasí s jeho zločiny (většinou nevědomky). A snaha zabránit přistěhovalectví je snahou zabránit následkům toho, co mocní bohatých států způsobily. Migrace je způsobena bídou v mnoha zemích. Kdyby bylo bohatství světa rozděleno spravedlivě, nikdo by nežil tak špatně, aby MUSEL migrovat. O takový stav se musíme snažit, chceme-li se zbavit problému masové migrace. Čas od času by někdo změnil místo pobytu, tak jako se lidé stěhují z města do města. A někdo by se zase za čas odstěhoval tam, odkud ten výše zmíněný přijel. Nebylo by nevyrovnané migrace s nejistým koncem, lidé by migrovali jen, když by na ně v nové lokalitě čekala dobrá práce. Takových Vietnamců, kteří zde zaplnili chybějící místa, je zde mnoho. S těmi není problém. Naopak je lokalita potřebuje, neboť v ČR klesá počet obyvatel, populace stárne. Avšak přijde-li masová migrace, bude-li pokračovat nezodpovědné zotročování lidí, nastanou problémy. Ale ty mají co dělat se sociálním systémem, ne s národností.

Srovnávat migraci lidí s nasazením okounů nilských je nesmyslné. Vietnamci náleží ke stejnému poddruhu jako Češi a žádné Vietnamci a Češi ani v biologii neexistuje. To jsou jen sociální konstrukty. Míchání lidí z různých míst na světě není problémem, pokud tito lidé nejsou proti sobě poštváváni mocichtivými jedinci, kteří je využívají pro své cíle. Masová migrace, která postává právě z vykořisťování, je problémem, ale nikoli proto, že vedle sebe žijí Čech a Vietnamec, ale proto, že jich je příliš mnoho na jednom místě a chytráci je štvou proti sobě.

Solidarita nesmí být nucená, pak není solidaritou. Ale musí být vynucen systém, kde vykořisťování
Václav
Je to kruté, ale takový je svět. Kdo má větší práva? Dealer marihuany, i když vydělává na operaci své matky, nebo rodiče dětí, které by měly být před drogamy chráněny? Nebo dělníci v ČR, kteří musí kvůli možnosti dovozu levné pracovní síly ze zahraničí pracovat za stále horších podmínek? Nebo snad mladí a nepříliš bohatí lidé zaměstnaní v pracovních agenturách, pracující pro pány "Nováky" či spíše "Wintery"? Nebo snad pánové "Winterové", kterým naše zákony umožňují takto podnikat?Všichni víme, že svět je nespravedlivý. Buď zemře matka pana "Nguyena", nebo jiný chudý člověk. Matka pana "Nguyena" možná přežije, ale co lidé, kterým psychiku rozvrátí kouření marihuany (je to možné, i když velice individuální). Mají snad menší právo na život?Viděli jste film: "Darwinova noční můra"? Pokud ano, tak už chápete, o čem píšu. Solidarita je správná, je však otázka, zda může být aplikována globálně a především, zda může být na globální úrovni vynucována?

 
Stránky vznikají za tímto účelem: Pomoci lidem v boji proti evoluční přirozenosti, v boji za lidskost. Zastavme všechny formy šovinismu a z něj plynoucí diskriminace!